Упродовж двох місяців жінкам дозволять займати бідь-які посади у ЗСУ


В Україні досі є обмеження щодо посад, які можуть обіймати жінки в армії. Упродовж «місяця-двох» у Збройних Силах планують скасувати усі обмеження. Про це розповіла радниця головнокомандувача ЗСУ з гендерних питань Вікторія Арнаутова в ефірі «Радіо Свобода».

За її словами, у Військово-морських силах залишаються декілька посад, які є забороненими для жінок. Тож у ЗСУ планують протягом одного чи двох місяців скасувати обмеження.

Арнаутова зазначила, що йдеться про бойові посади, зокрема посади на кораблях, що пов’язані з отруйними та вибуховими речовинами.

«Логіка така (щодо зняття обмежень) — це не означає, що ми хочемо загнати жінок на ці посади. Це такі міжнародні підходи: у законодавстві не повинно бути жодних обмежень для будь-кого. Коли в нас є обмеження, то виходить, що ми не дозволяємо жінці самостійно ухвалювати рішення щодо своєї долі, об’єктивізуємо її», — пояснила радниця головнокомандувача ЗСУ.

Станом на початок 2021 року в ЗСУ служать та працюють приблизно 57 тисяч жінок. Серед цивільних працівників ЗСУ жінки становлять понад 54% від загальної кількості цивільного особового складу.

Проходить службу в ЗСУ 31 тисяча жінок — це 15,6% від загальної кількості військових. Також в Україні є дві жінки, яких відзначили званням генерала: генерал-майор полковник медичної служби Людмила Шугалей, а також нинішня міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

Крім того, цьогоріч Тетяна Остащенко стала першою жінкою, яка очолила командування ЗСУ, а саме Медичні сили.