В армії США жінкам дозволять обіймати всі посади


За словами міністра оборони США Ештона Картера, жінкам стануть доступні близько 220 тисяч нових позицій, в тому числі в піхоті, розвідці та спецпідрозділах.

В армії Сполучених Штатів Америки жінок допускатимуть до обіймання будь-яких військових посад, заявив у четвер, 3 грудня, міністр оборони США Ештон Картер. Тепер жінки зможуть подаватися на близько 220 тисяч нових позицій, в тому числі в піхоті, розвідці та спецпідрозділах.

Міністр оборони США прийняв рішення відкрити нові позиції для жінок після розгляду рекомендацій від армії, військово-морського флоту, військово-повітряних сил та морської піхоти. За словами Картера, лише морська піхота попросила зробити виняток для деяких позицій, однак міністр відхилив зауваження.

«Жінкам дозволять керувати танками, стріляти з мінометів та вести у бій піхотинців», — цитує слова Картера агентство dpa. Також, як зазначив міністр оборони США, жінки, якщо відповідатимуть критеріям, зможуть служити в усіх спецпідрозділах, в яких раніше служили лише чоловіки.

За словами Ештона Картера, армія матиме 30 днів, щоб відкрити позиції та розробити план щодо залучення жінок у збройні сили.

Президент США Барак Обама назвав таке рішення логічним наслідком суспільного розвитку. «Коли ми скасували в армії поділ на чорних і білих, вона стала сильнішою. Коли ми дозволили геям та лесбійкам відкрито говорити про свою сексуальну орієнтацію, вона стала сильнішою, — цитує слова Обами прес-служба Білого дому. — Разом ми зробимо так, щоб наші збройні сили залишались найкращими в світовій історії, гідні всіх наших патріотів, хто служить, — чоловіків та жінок».

З майже 1,4 мільйона військовослужбовців армії США жінки становлять сьогодні 15,5 відсотка.